آموزش برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)

امروزه با پیچیده‌تر شدن فرایندهای تولیدی و خدماتی سازمان‌ها، نیاز به اتخاذ رویکردهای مدیریتی فراگیر در جهت افزایش بهره‌وری، رقابت‌پذیری و کاهش هزینه‌ها در شرکت‌های تولیدی و خدماتی، روز به روز بیشتر احساس می‌شود. از این رو، استفاده از مجموعه ابزارها و ساختارهای به‌روز و کارآمد جهت برنامه‌ریزی منابع سازمان‌ها در همه ابعاد، امری ضروری است. یکی از ابزارهای کارآمد جهت برآورده‌سازی نیازهای فوق در سازمان‌ها، سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی (Enterprise Resource Planning) یا به اختصار ERPها هستند.

در این فرادرس به بیان مفاهیم کلیدی و بنیادی مورد استفاده در سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان پرداخته‌ایم. با توجه به نیاز روزافزون دنیای کسب‌وکار به فناوری‌های اطلاعاتی و ابزارهای مربوط به آن، اهمیت آشنایی با مطالب مطرح شده در این فرادرس بیش از پیش آشکار می‌شود.

در آموزش سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان سعی شده تا برخی مفاهیم پیچیده این حوزه کاری با ساختاری ساده و گویشی روان به مخاطبان ارائه گردد و لذا بهره‌برداری از این آموزش برای دانشجویان، علاقه مندان و فارغ‌التحصیلان جویای کار جهت کسب آمادگی برای موفقیت در مصاحبه‌های شغلی و در نتیجه ورود به دنیای کسب‌وکار از دریچه ERP، توصیه می‌گردد.

مقالات مرتبط
0 نظرات
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.